PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Jesteś w dziale: Strona główna / Wiadomości / Archiwum

07-03-2012 15:19

Kredyt hipoteczny dla cudzoziemca

Kredyt hipoteczny to w skrócie długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości. Kredyty hipoteczne udzielane są najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości. Zwykle Kredytobiorcami są obywatele polscy chcący nabyć nieruchomość na terenie RP. Zdarza się jednak, że osoba z innego kraju chciałaby zamieszkać w Polsce i w związku z tym potrzebuje kredytu mieszkaniowego.

Kredyt hipoteczny to w skrócie długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości. Kredyty hipoteczne udzielane są najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości. Zwykle Kredytobiorcami są obywatele polscy chcący nabyć nieruchomość na terenie RP. Zdarza się jednak, że osoba z innego kraju chciałaby zamieszkać w Polsce i w związku z tym potrzebuje kredytu mieszkaniowego.

Masz pytania? Nie bój się zapytać! Skontaktuj się z naszym doradcą!
Co zrobić, aby nie popełnić błędu w wyborze banku i kredytu hipotecznego?

Najpierw rozważmy kilka podstawowych terminów:

•    Cudzoziemiec (nierezydent) to osoba nie mająca polskiego obywatelstwa ani karty pobytu, a także niemieszkająca w kraju.

•    Rezydent to osoba posiadająca obywatelstwo polskie (niekoniecznie mieszkająca i zarabiająca na terenie RP). Status rezydenta posiadają również obcokrajowcy z kartą stałego pobytu .

Osoby mające status rezydenta posiadają taką samą możliwość zaciągania zobowiązań jak osoby legitymujące się polskim obywatelstwem. Jednak ostatnio pojawia się coraz więcej cudzoziemców, którzy zainteresowani są zakupem nieruchomości w Polsce. Niektórzy z nich traktują taki zakup jako inwestycję, ale są też tacy, którzy kupują mieszkanie ze względu na powiązania rodzinne. Czy mogą liczyć na kredyt hipoteczny z polskiego banku?

Niekiedy cudzoziemiec z kraju nienależącego do Unii Europejskiej musi uzyskać zezwolenie ministra spraw wewnętrznych i administracji do nabycia nieruchomości na terenie RP. Wtedy taki prawomocny dokument konieczny jest także w banku hipotecznym. Najczęściej jednak nie będą potrzebne żadne urzędowe pisma  do przeprowadzenia samej transakcji oraz uzyskania kredytu hipotecznego.

Banki udzielają kredytów cudzoziemcom zamieszkującym w Polsce na podstawie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony (kredyt najczęściej jest udzielany tylko na czas ważności karty pobytu). Jest też kilka banków, które udzielają kredytu hipotecznego cudzoziemcom bez karty pobytu. Najczęściej nie ma także znaczenia czy taka osoba uzyskuje dochód na terenie RP czy swojego kraju rodzinnego. Należy jednak pamiętać, że nie w każdym banku można otrzymać kredyt na 100% wartości nieruchomości. Często cudzoziemcy mogą spotkać się z ograniczeniem wysokości kredytu nawet do 50% wartości nieruchomości. Jest to więc spore ograniczenie.

Chcąc złożyć wniosek o kredyt obcokrajowiec będzie musiał przedstawić wszystkie dokumenty związane z nabywaną nieruchomością i aktualnym zatrudnieniem (większość banków akceptuje już dokumenty w języku angielskim, pozostałe trzeba tłumaczyć przez przysięgłego tłumacza). Poza tym procedura przyznania funduszy na nieruchomość jest taka sama jak obywateli RP.

Jeśli jednak Kredytobiorca (rezydent lub nierezydent) chciałby kupić nieruchomość na terenie innego kraju niż Polska, niestety żaden z banków na polskim rynku hipotecznym nie udzieli kredytu. Procedury banków ograniczone są do polskiego prawa i nie ma możliwości ustanowienia zabezpieczenia na nieruchomości znajdującej się poza granicami naszego kraju.

Banki hipoteczne dostrzegają więc coraz częściej cudzoziemców jako potencjalnych Kredytobiorców. Być może z czasem zmniejszy się jeszcze liczba ograniczeń i dokumentacji dla cudzoziemców ubiegających się o kredyt hipoteczny w Polsce.

Hipotekaplus.pl

NAJLEPSZE KREDYTY HIPOTECZNE


Bank Rata Prowizja Oprocentowanie Zamów






ZOBACZ TAKŻE


Czy wiek kredytobiorcy ma znaczenie w uzyskiwaniu kredytu?

Banki określają wiek kredytobiorcy do którego kredyt musi zostać całkowicie spłacony.

Co z kredytem hipotecznym w razie rozwodu?

Badania naukowe wykazują, że rozwód jest jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu człowieka, znacznie bardziej obciążającą psychicznie niż ciężka choroba czy dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Kiedy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny - most do płynności finansowej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko:

Telefon:

Miejscowość:

DORADZAMY BEZPŁATNIE W CAŁEJ POLSCE

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na zasadach określonych w regulaminie.

REKLAMA

Porównywarka kredytów

Porównywarka kredytów

Sprawdź dokładne raty kredytów w czołowych bankach.

Zdolność kredytowa

Oblicz zdolność kredytową

Oblicz szacunkowo jaki dochód będzie wymagany przez banki przy wskazanej kwocie kredytu.

Jakie dokumenty?

Jakie dokumenty

Zobacz jakie dokumenty będą wymagały banki od Ciebie przy składaniu wniosku o kredyt.

Kalkulator opłat notarialnych

Opłaty notarialne

Kalkulator opłat związanych z zakupem nieruchomości.

Kursy walut

SPREADY WALUTOWE

Zobacz codziennie aktualizowane spready czyli stosowane przez banki kursy przy wypłacie i spłacie kredytu.

Kredyty hipoteczne

© 2005-2017 Big Wave Media Sp. z o.o.